Hurda Demir Alımı

Hurda Demir Alımı

Demir en çok kullanılan metaldir. Hayatımızın her alanında bulunur. Özellikle inşaatlarda olmazsa olmazdır.  Peki demir nasıl çıkarılır madenlerden?

Her şeyden önce, metal içeren elementlere sahip mineraller, minerallerin çıkarıldığı bir tür kaya olan cevherde bulunabilir. Cevherler dünyadan madencilik yoluyla çıkarılır. Daha sonra içinde en değerli unsurları elde etmek için rafine edilirler.

Cevher kayası metalik demir izleri içerir. Ve kırmızı, gri, sarı veya mor dahil olmak üzere renk olarak değişebilirler. Demir üretiminde% 98'e kadar çelik üretiminde kullanıldığı için yüksek talep görüyor. Demir cevheri çıkarma yöntemleri arasında delme, patlatma ve kazma yer alır.

Demir cevheri zeminden çıkarıldıktan sonra, bir sonraki üretim aşaması zenginleştirmedir. Bu, mineral elde etmek için kaya malzemesinin çözülmesini içerir. Demir en saf haliyle küresel pazarlara gönderilir. Her şeyin bir başlangıcı ve sonu vardır. Ancak metallerde bu son yeni bir başlangıçtır. Kullanım döngüsünü bitiren demir hurdaya çıkar. Hurda demir Rüzgar Hurdacılık tarafından alınıp geri dönüşüme sokulur. tekrar kullanıma hazır hale getirir ve yeniden demirin kullanım döngüsü başlar. İstanbulun tüm bölgelerinden hurda metal alım işlemi gerçekleştirmekteyiz.

 

GALERİ

Teklif Formu