Çi̇nko Hurdası

İlk olarak Hindistan'da keşfedilen Çinko, doğada fazla miktarda bulunan ürünlerden biri olarak bilinir.

Çinko Hurdası

Günümüzde de pek çok alanda kullanıldığı görülmektedir. Kırılgan yapıya sahip olan ve erime seviyesi düşük olan bir metaldir. Pek çok element ile birlikte alaşım meydana getirebilmektedir. İnsan sağlığı açısından da önemli bir yere sahiptir. Özelliklerine bakacak olursa çinko;

  • Soğuk ya da kuru havalardan etkilenmeyen, 
  • 100 ila 150 derecelere maruz kaldığı zaman yumuşak bir yapıya dönüşen, 
  • İndirgeme yolları ile elde edilen, 
  • Kimyasal etkileşimlerde çok fazla etkili olan bir element olarak açıklayabiliriz.

Kullanım alanının da oldukça yaygın olduğu bir element olan Çinko, pirinç, magnezyum, bakır, alüminyum gibi metaller ile meydana getirilen pek çok sayıda ürünün hammaddesi olarak bilinmektedir. Değerli eşyaların cevherinden ayrılmasında önemli bir rol üstlenir. Otomobil alanında olan dökümlerin kalıplarında da kullanıldığı görülmektedir. Metal açısından ele aldığımız zaman çinko demir dışında bulunan bir metal olmasını yanı sıra üçüncü sınıf metal kategorisine girer. Doğada bol miktarda bulunuyor olması da özelliğini ve etkinliğini düşürmemiştir. Küresel piyasalara baktığımız zaman ise önemli bir özelliğe sahip olan emtia yatırımı yapılmaktadır. Çinko hurdası bu sebepten dolayı oldukça ön plana çıkan bir alandır.

Çinko Hurdası Alan Hurdacı

Çinko hurdası alan hurdacı ya da çinko hurdası alan firma arayışında giren müşterilerimizin karşısına ilk olarak hurdacı firmamız Rüzgâr Hurda Metal çıkmaktadır. Hurdacı firmamız tarafından Türkiye genelinde çinko hurdası alımı yapılmaktadır. Çinko hurdası alan en yakın hurdacı firması olarak faaliyet gösteriyoruz. Bizlere günün her saatinde ulaşım sağlayarak çinko hurdası satışı yapabilirsiniz.

Çinko Hurdası Fiyatları 2022

Günümüzde özellik ve miktar açısından alüminyum, çelik ve bakır elementlerinden sonra yıllık oranda tüketimi en fazla olan element çinko olarak bilinmektedir. Kolay bir şekilde alaşım yapabilmesi ve aktif özelliği sayesinde Çinko, endüstri alanında pek çok bileşik üretiminde kullanım uygunluğu sağlar. Ticari ve sektörel açıdan oldukça önemli olan bir metal olduğundan dolayı Rüzgar Metal Hurdacılık olarak geri dönüştürdüğümüz metallerin başında gelmektedir. 

Çinko üretimine baktığımızda yaklaşık olarak üretimin yarısı galnavize çeliğin üretimi esnasında kullanılmaktadır. Diğer kalan kısmı ise döküm, pirinç, oksit ve fabrikasyon ürünlerinde görülmektedir. Çinko hurdasını hem doğayı korumak hem de ekonomiyi canlandırmak için satışını sağlayabilirsiniz. Çinko hurda fiyatları çeşitli etken ve özelliklere bağlı olarak dönem dönem farklılık gösterebilmektedir. Alınan hurdanın içerisinde bulunan Çinko oranına bağlı olarak fiyatı da farklılık göstermektedir

Etiket: